Dnes zo študentskej rady

Na dnešnom zasadaní Žiackej školskej rady bol hlavným bodom dopredu utajovaného programu obsah časopisu Grösslink. Na úvod referoval predseda ŽŠR Oskar Stratený o svojej dotknutosti dvoma nedávnymi článkami, ktoré pokrývali dianie v Rade (konkrétne sa jedná o články „Pozoruhodná voľba našich zástupcov” a „Prijatý štatút, neriešené obedy”). Vyhlásil, že členovia Žiackej školskej rady by mali konať jednotne, pravdepodobne podľa názoru jej predsedu. Podľa Júliusa Krčmárika z Oktávy tu vzniká obava zo zavedenia vodcovského princípu.

Jeden z členov Rady, Daniel M. z Tercie, zašiel ešte ďalej svojím návrhom, aby nové články prechádzali schválením Rady, čím by sa na našej škole fakticky zaviedla úloha cenzora.

Do Júliusa Krčmárika, člena Rady a zároveň šéfredaktora časopisu Grösslink, sa pustil aj koordinátor ŽSR, ktorý prirovnal články Grösslinku k populistickým výrokom istých slovenských politikov.

Redakcia časopisu Grösslink sa proti týmto tendenciám ostro ohradzuje. Grösslink je a musí aj zostať platformou nezávislou od Študentskej rady, otvorenou rozličným názorom žiakov školy. Názory, ktoré dnes zazneli, sú veľmi nebezpečné a predstavuju ohrozenie našich základných slobôd.

Keďže naši zástupcovia sa celý čas zaoberali opovážlivosťou tohto časopisu, na riešenie katastrofálnej situácie v školskej jedálni im nezostal priestor.

Erik (=Richard Hrivnák, Oktáva)

Radi by sme privítali aj iné názory na túto, určite kontroverznú tému. Neváhajte teda osloviť členov redakcie, prípadne napísať na facebooku. (Redakcia Grösslinku)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *